Sonraki

Önceki

Çerkes Derneği Semt Toplantılarına Başladı.


Çerkes Derneği Semt Toplantılarına Başladı.

Çerkes Derneği yeni dönemde il genelinde Semt Toplantıları düzenleme kararı almıştır. Alınan bu kararla Çerkes Derneği’nin mevcut yapısı, faaliyetleri, imkanları ve toplumumuzu ilgilendiren konularda bilgilendirme yapılması hedeflenmektedir. Bu toplantılarla Ankara’da bulunan hemşerilerimizin Derneğimizi daha iyi tanımaları; varsa görüş, öneri, talep ve eleştirilerinin alınması amaçlanmaktadır. Toplantıların, toplumsal yapılanmamızda dayanışmayı arttıracağı ve hemşerilerimizle derneğimiz arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceği düşünülmektedir. Semt toplantılarının Ankara geneline sürekli olarak yapılması öngörülmektedir.

Bu bağlamda dönemin ilk toplantısı 09.12.2012 tarihinde saat 19.00’da  Sincan’da bulunan Kuzey Kafkas Sitesi’nde yapılmıştır. Hemşerilerimize gerek dernekle ilgili konular, gerekse Suriye’deki savaşın Çerkesler üzerindeki etkisi ve mevcut durumları hakkında bir sunum yapılmıştır. Özellikle, savaş yüzünden Suriye’den Türkiye’ye gelmek zorunda kalan, gelmeye çalışan ve ayrıca Kafkasya’ya giden soydaşlarımızın durumları, ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Suriyeli Çerkesler için düzenlenen yardım kampanyaları ve önümüzdeki dönemde neler yapılabileceği konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantıya katılımları, misafirperverlikleri ve toplumsal yardımlaşmaya verdikleri destekten dolayı bütün site sakinlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Çerkes Derneği

Yönetim Kurulu

 

10865 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: