Çerkes Derneği Semt Toplantılarına Başladı.
![Çerkes Derneği Semt Toplantılarına Başladı.](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/imag1871_2.jpg)
Çerkes Derneği Semt Toplantılarına Başladı.
Çerkes Derneği yeni dönemde il genelinde Semt Toplantıları düzenleme kararı almıştır. Alınan bu kararla Çerkes Derneği’nin mevcut yapısı, faaliyetleri, imkanları ve toplumumuzu ilgilendiren konularda bilgilendirme yapılması hedeflenmektedir. Bu toplantılarla Ankara’da bulunan hemşerilerimizin Derneğimizi daha iyi tanımaları; varsa görüş, öneri, talep ve eleştirilerinin alınması amaçlanmaktadır. Toplantıların, toplumsal yapılanmamızda dayanışmayı arttıracağı ve hemşerilerimizle derneğimiz arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceği düşünülmektedir. Semt toplantılarının Ankara geneline sürekli olarak yapılması öngörülmektedir.
Bu bağlamda dönemin ilk toplantısı 09.12.2012 tarihinde saat 19.00’da Sincan’da bulunan Kuzey Kafkas Sitesi’nde yapılmıştır. Hemşerilerimize gerek dernekle ilgili konular, gerekse Suriye’deki savaşın Çerkesler üzerindeki etkisi ve mevcut durumları hakkında bir sunum yapılmıştır. Özellikle, savaş yüzünden Suriye’den Türkiye’ye gelmek zorunda kalan, gelmeye çalışan ve ayrıca Kafkasya’ya giden soydaşlarımızın durumları, ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Suriyeli Çerkesler için düzenlenen yardım kampanyaları ve önümüzdeki dönemde neler yapılabileceği konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Toplantıya katılımları, misafirperverlikleri ve toplumsal yardımlaşmaya verdikleri destekten dolayı bütün site sakinlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Çerkes Derneği
Yönetim Kurulu
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.