Çerkes Derneği Kahvaltısı Yoğun İlgi Gördü
![Çerkes Derneği Kahvaltısı Yoğun İlgi Gördü](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/kahvalti.jpg)
Çerkes Derneği Kahvaltısı Yoğun İlgi Gördü
11 Mart Cumartesi günü; Yaşamkent Sosyal Tesisleri Gupse Cafe&Bistro’da düzenlenen Kahvaltı Organizasyonu üyelerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. Çerkes Derneği Yararına düzenlenen Kahvaltı Organizatörlüğünü Çerkes Derneği Yönetim Kurulu üyemiz Feriha KANKOÇ ile değerli üyemiz Pervin ÖNER üstlendiler.
Misafirlerimiz, Çerkes Kültürünün lezzetlerini tadarken, Çerkes El Sanatlarının kendisine yön verdiği üyemiz Yücel Yüksel GÜMÜŞ’ün organizasyona bağışladığı Şarhon açık artırmaya çakarıldı. Organizatörlerimiz Feriha Kankoç ve Pervin Öner tarafından hazırlanan Adige Bayraklı Fularlar katılımcıların büyük beğenisini kazandı.
Geleneksel Çerkes Mutfağı’nı yoğun araştırmalar sonucu yazılı hale getiren, resimlerle görselliğini zenginleştiren değerli yazarımız Ayça Yolkolu Öksüz bizleri kırmayarak kahvaltımıza katıldı. ‘’Hüzün Aş Olunca’’ adlı kitabını Dernek Yararına satışa sunan Öksüz,kitabını tanıtarak imzalama inceliğini gösterdi. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diler kültürümüze katkıları için teşekkür ederiz.
Organizasyonun sonuna yaklaşılırken misafirlerimizin katılımı ile Pşınawo Cankat Yaman eşliğinde Ceug düzenlendi. Katılanlara, emeği geçenlere ve özellikle özveri ile bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Feriha Kankoç ile Pervin Öner’e sonsuz teşekkürler.
Mutlu günlerde hep birlikte olmak dileğiyle…
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.