Çerkes Derneği Kadın Komisyonu Sezon Açılışı
10 Kasım 2011, Perşembe
Çerkes Derneği Kadın Komisyonu Sezon Açılışı
. Çerkes Derneği Kadın Komisyonu Adıge Mantıda buluştu.Sezon açılış yemeğinde Önceki dönem Kadın Komisyonu Başkanı Sayın Yıldız Şekerci bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Kadın Komisyonu olarak nereden nereye gelindiği ve bu sereç içerisinde yapılan çalışmalardan bahseden Yıldız Şekerci tüm hanımları komisyonumuzun faaliyetlerine katılmaya davet etti. Anavatan-diyaspora arasında kültürel iletişimi sıcak tutmak adına,Adigey ve Türkiye’den karşılıklı öğrenci davet edilmesi için çalışmaların başladığını ve hanımlarımıza bu konuda büyük görev düştüğünü hatırlattı. Kadın Komisyonu kurucularımızdan Sayın Suzan ARI kültürümüzü yaşatmamızda Kadın Komisyonunun ve çalışmalarının önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. El sanatları hocamız Sayın Zehra YAĞAN komisyonumuzun Maykop’da gerçekleştirdiği El Sanatları Sergisinden izlenimlerini paylaştı. Sayın Üner Özbay bundan sonra Kadın Komisyonuna düşen misyon ve yapılması gereken faaliyetler ile ilgili düşüncelerini paylaştı.Maykop izlenimlerinden bahsetti. Kadın Komisyonu’nun daha kurumsal bir yapıya dönüşmesinin önemini vurguladı Yeni Sezonda Kadın Komisyonu Başkanlığını Sayın Üner ÖZBAY üstlendi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.