Çerkes Derneği Kadın Komisyonu, “Anneler Günü” Etkinliği Düzenledi
Çerkes Derneği Kadın Komisyonu, “Anneler Günü” Etkinliği Düzenledi
Çerkes Derneği Yönetim Kurulu ve Hanımlar Komisyonu’nun katkıları ile 12 Mayıs 2012 tarihinde saat 14.00’de, dernek binasında “Anneler Günü” etkinliği düzenlendi.
Katılımın yoğun olduğu gözlenen etkinliğin sunuculuğunu, Çerkes Derneği Yönetim Kurulu üyesi Fatma Şahin üstlendi. Fatma Şahin dernek yönetim kurulu adına kısa bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında; “Çerkes Derneği Yönetim kurulu olarak, tüm annelerimizin Anneler Gününü kutlar, tüm annelerimize sağlıklı ve uzun ömürler sürmelerini temenni ederiz” dedi.
Şahin, daha sonra sözü Çerkes Derneği Hanımlar Komisyonu Başkanı Derya İnkılap’a bıraktı. Derya İnkılap konuşmasına; “bu anlamlı günde etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum ve ilk kez anlamlı bir günde huzurlarınızda olmaktan büyük onur duydum. Ben bir anneyim, teyzeyim, halayım ve bu benim için çok büyük bir mutluluk. Siz değerli annelerimizin anneler gününü canı gönülden kutluyorum. Anneler Günü etkinliğimize emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Ardından mikrofon ile masaları tek tek dolaşarak, katılımcı annelere günün önemine dair duygu ve düşüncelerini paylaşmaları için söz verdi.
Katılımcılar, birbirinden güzel yiyeceklerle donatılmış masalarda çay eşliğinde sohbetlerine devam ederken, Çerkes annelerini anlatan fotoğraf karelerinden oluşan bir slayt gösterisi sunuldu. Etkinliğin sonlarına doğru ise çekiliş yapılarak hediyeler dağıtıldı. Son olarak, dernek gençlerinin katılımlarıyla hanımlar Çerkes düğünü ile Anneler Gününü coşkuyla kutladılar.
Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.