Sonraki

Önceki

Çerkes Derneği Kadın Komisyonu, “Anneler Günü” Etkinliği Düzenledi


Çerkes Derneği Kadın Komisyonu, “Anneler Günü” Etkinliği Düzenledi

Çerkes Derneği Yönetim Kurulu ve Hanımlar Komisyonu’nun katkıları ile 12 Mayıs 2012 tarihinde saat 14.00’de, dernek binasında “Anneler Günü” etkinliği düzenlendi.

 

Katılımın yoğun olduğu gözlenen etkinliğin sunuculuğunu, Çerkes Derneği Yönetim Kurulu üyesi Fatma Şahin üstlendi. Fatma Şahin dernek yönetim kurulu adına kısa bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında; “Çerkes Derneği Yönetim kurulu olarak, tüm annelerimizin Anneler Gününü kutlar, tüm annelerimize sağlıklı ve uzun ömürler sürmelerini temenni ederiz” dedi.

 

Şahin, daha sonra sözü Çerkes Derneği Hanımlar Komisyonu Başkanı Derya İnkılap’a bıraktı. Derya İnkılap konuşmasına; “bu anlamlı günde etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum ve ilk kez anlamlı bir günde huzurlarınızda olmaktan büyük onur duydum. Ben bir anneyim, teyzeyim, halayım ve bu benim için çok büyük bir mutluluk. Siz değerli annelerimizin anneler gününü canı gönülden kutluyorum. Anneler Günü etkinliğimize emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Ardından mikrofon ile masaları tek tek dolaşarak, katılımcı annelere günün önemine dair duygu ve düşüncelerini paylaşmaları için söz verdi.

Sayın Düriye Huvaj Şojentscuk Aliy'in bestelenmiş bir şiirini ve diğer Adıge yazarların şiirlerinden örnekler okuyarak güne renk kattı. 

 Katılımcılar, birbirinden güzel yiyeceklerle donatılmış masalarda çay eşliğinde sohbetlerine devam ederken, Çerkes annelerini anlatan fotoğraf karelerinden oluşan bir slayt gösterisi sunuldu. Etkinliğin sonlarına doğru ise çekiliş yapılarak hediyeler dağıtıldı. Son olarak, dernek gençlerinin katılımlarıyla hanımlar Çerkes düğünü ile Anneler Gününü coşkuyla kutladılar.

 

Çerkes Derneği

12092 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: