Çerkes Derneği Çağdaş Hukukçular Derneği'ndeydi
![Çerkes Derneği Çağdaş Hukukçular Derneği'ndeydi](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/chd.jpg)
Çerkes Derneği Çağdaş Hukukçular Derneği'ndeydi
Çerkes Derneği Suriyeli Çerkesler İçin Çağdaş Hukukçular Derneği’ndeydi...
Ankara Çerkes Derneği, Suriye’ de yaşanan savaş nedeniyle Çerkeslerin yaşadığı zorlukları kamuoyuyla paylaşmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapmaya devam etmektedir.
Bu amaçla, 25.12.2012 tarihinde bir diğer görüşme Çağdaş Hukukçular Derneği’nde (ÇHD) gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Yinal KOZOK, Genel Koordinatör Sibel PAK’ ın katıldığı toplantıda, Çağdaş Hukukçular Derneği’nde Ankara Şube Başkanı Murat YILMAZ ile görüşüldü.
Görüşmede şu anda Suriye’ de yaşanan olaylar, iki ateş arasında kalan Çerkeslerin yaşadığı zorluklar, Türkiye ve Anavatana sığınmak durumunda kalan insanların karşılaştığı sorunlar, bu sorunların çözümüne dair öneriler ve izlenilecek yollar Murat YILMAZ ile paylaşıldı, konuya dair fikirleri ve önerileri alındı.
Görüşülen konulara dair gereken desteği sağlayacaklarını dile getiren YILMAZ, mağdur olan tüm insanlar gibi Çerkeslerin de haklarının savunulması gerektiğini ifade etti ve bu konuda yapılacak olan, toplantı, kampanya ve benzeri etkinliklere katılım sağlayacaklarını ifade etti. Kendisine konuya gösterdiği ilgi ve kurum olarak verdikleri destekten dolayı tüm kamuoyumuz adına teşekkür ediyoruz.
Ankara Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.