Sonraki

Önceki

Çerkes Derneği Çağdaş Hukukçular Derneği'ndeydi


Çerkes Derneği Çağdaş Hukukçular Derneği'ndeydi


Ankara Çerkes Derneği, Suriye’ de yaşanan savaş nedeniyle Çerkeslerin yaşadığı zorlukları kamuoyuyla paylaşmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapmaya devam etmektedir.


Bu amaçla, 25.12.2012 tarihinde bir diğer görüşme Çağdaş Hukukçular Derneği’nde (ÇHD) gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Yinal KOZOK, Genel Koordinatör Sibel PAK’ ın katıldığı toplantıda, Çağdaş Hukukçular Derneği’nde Ankara Şube Başkanı Murat YILMAZ ile görüşüldü.


Görüşmede şu anda Suriye’ de yaşanan olaylar, iki ateş arasında kalan Çerkeslerin yaşadığı zorluklar, Türkiye ve Anavatana sığınmak durumunda kalan insanların karşılaştığı sorunlar, bu sorunların çözümüne dair öneriler ve izlenilecek yollar Murat YILMAZ ile paylaşıldı, konuya dair fikirleri ve önerileri alındı.


Görüşülen konulara dair gereken desteği sağlayacaklarını dile getiren YILMAZ, mağdur olan tüm insanlar gibi Çerkeslerin de haklarının savunulması gerektiğini ifade etti ve bu konuda yapılacak olan, toplantı, kampanya ve benzeri etkinliklere katılım sağlayacaklarını ifade etti. Kendisine konuya gösterdiği ilgi ve kurum olarak verdikleri destekten dolayı tüm kamuoyumuz adına teşekkür ediyoruz.


Ankara Çerkes Derneği

12104 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: