Çerkes Derneği 21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgün Anma Programı Düzenledi
![Çerkes Derneği 21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgün Anma Programı Düzenledi](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/21-may-2_1.jpg)
Çerkes Derneği 21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgün Anma Programı Düzenledi
152 yıl önce yaşanmış olan büyük acıları anmak, unutmamak, unutturmamak için düzenlenen program bu yolda hayatını kaybeden atalarımız için saygı duruşu ile başladı.
Sürgün konulu video gösterimi ardından Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden’in ve KAFFED Başkanı Yaşar Aslankaya’nın konuşmaları yer aldı. Maze Zabun’un sunumuyla devam eden programda, Elbruz Çocuklar Grubundan Nefin Coşkun ve Janberk Baştuğ ‘Bir Soykırım Hiyesi’ adlı hikayeyi okudular. Derneğimiz Keman Grubu, Semra Fayez Eğitmenliğinde Sürgün Ağıtlarını çaldılar.
Maze Zabun’un şiiri ve akabinde Sinejan Güngör, Zafer Sürer’in yazmış olduğu ‘Gum Yi Mafıer’adlı şiiri seslendirdiler. Hakan Sert ve Nida Efe’nin ‘yıstanblago’ ağıtı ile programa son verildi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.