Sonraki

Önceki

BORÇ-ALACAK DURUMU İLE İLGİLİ MALİ TABLO


BORÇ-ALACAK DURUMU İLE İLGİLİ MALİ TABLO

Bilindiği üzere “JILE” grubu olarak Ankara Çerkes Derneği yönetimine aday olduğumuzda yönetim ilkelerimizi gerek sosyal medya üzerinden, gerekse genel kurulda açık bir şekilde deklare etmiştik. Bu ilkelerin arasında yer alan ve bizce en önemlilerinden biri olan “şeffaflık” ilkemiz gereğince mali ve idari tabloların belirli periyotlarla üyelerimize açıklanacağını belirtmiştik. Bu kapsamda 01.07.2019 tarihinde göreve gelerek devraldığımız borç-alacak durumu ile ilgili mali tablo aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Derneğimizin çoğunluğu kısa vadeli olmak üzere 01.07.2019 tarihi itibari ile toplam borcu tespit edebildiğimiz kadarıyla 113.358,87 TL’dir. Buna karşılık Yaşamkent Sosyal Tesisleri’nde kiracı olarak bulunan işletmelerden tahsil edilemeyen kira alacağımız ise toplam 89.260,00 TL’dir. Söz konusu alacaklarımızın tahsili amacıyla şu ana kadar açılmış bir dava veya icra takibi bulunmadığı gibi borcun belirli bir miktarı için noter kanalı ile ilgililere ihtarname çekilmesi dışında herhangi bir yasal süreç başlatılmamıştır.

Seçim broşürümüzde ve genel kurul sunumumuzda belirttiğimiz üzere göreve geldikten altı ay sonra tüm üyelerin katılımına açık olarak yapacağımız geniş katılımlı toplantı sonucunda derneğimizin güncel mali tablosu tekrardan üyelerimizle paylaşılacaktır.

Çerkes Derneği Yönetim Kurulu


2743 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: