BİZİM DERNEĞİMİZ, BİZİM EVİMİZ…(DERNEK BİNASI TADİLAT KAMPANYASI)
![BİZİM DERNEĞİMİZ, BİZİM EVİMİZ…(DERNEK BİNASI TADİLAT KAMPANYASI)](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/120654761_3486871038038502_515278228756569713_o.jpg)
BİZİM DERNEĞİMİZ, BİZİM EVİMİZ…(DERNEK BİNASI TADİLAT KAMPANYASI)
Kurulduğu günden bugüne birçok insanın evi olarak gördüğü, kendi eviymiş gibi sahiplendiği, bugünlere gelmesinde çatısı altında bulunmuş her insanın mutlaka emeğinin olduğu, içinde; anadilin, kültürün ve kimliğin yaşatılması uğruna büyük mücadelelerin verildiği diasporanın en önemli yapıtaşlarından olan derneğimizi yine sizlerin desteğiyle gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde taşımak istiyoruz.
BİZİM DERNEĞİMİZ, BİZİM EVİMİZ…
"ДИ ХАСЭ, ДИ УНЭ"
Kurulduğu günden bugüne birçok insanın evi olarak gördüğü, kendi eviymiş gibi sahiplendiği, bugünlere gelmesinde çatısı altında bulunmuş her insanın mutlaka emeğinin olduğu, içinde; anadilin, kültürün ve kimliğin yaşatılması uğruna büyük mücadelelerin verildiği diasporanın en önemli yapıtaşlarından olan derneğimizi yine sizlerin desteğiyle gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde taşımak istiyoruz.
Herkesin ev sahibi olduğu, kimsenin misafir olmadığı, çocuklarımızı gönül rahatlığıyla gönderdiğimiz evimizin, derneğimizin artık ciddi bir tadilata ve yenilenmeye ihtiyacı bulunmaktadır. Başta dernek kütüphanemiz olmak üzere, su ve elektrik tesisatının yenilenmesi, iç cephenin boyanması ve ihtiyaç duyulan diğer tüm tadilatları kampanya bütçemizin yettiği miktarda gerçekleştirmeyi arzuluyoruz.
Pandemi nedeniyle uzun süredir ayrı kaldığımız ve çok özlediğimiz derneğimizin ihtiyaç duyduğu onarım ve yenileme çalışmasını yine hep birlikte gerçekleştirebilmek için desteğinize ihtiyaç duyuyoruz. Bugüne kadar sizlerin sayesinde varlığını sürdüren, bundan sonra da sizlerin desteğiyle güzel ve faydalı işlere imza atacağımız derneğimiz için gerçekleştireceğimiz bu tadilat sürecinde bizleri yalnız bırakmayacağınızı umuyor, ayni veya nakdi olarak yapabileceğiniz tüm yardımlarınızı bekliyoruz.
Gelin hep birlikte evimizi, derneğimizi bizlere yakışır bir şekilde onaralım ve yenileyelim. Unutmayın: “Bizim derneğimiz, bizim evimiz.”
(Not: Nakdi yardımlarınızı Çerkes Derneği’nin TR58 0006 2001 5470 0006 2990 76 IBAN numaralı hesabına “Bizim evimiz - Bağışçı İsmi” açıklaması ile gönderebilir, 0541 404 1864 numaralı Whatsapp hattımızdan kampanya hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz.)
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Moskova’da gerçekleştirilen, masum sivilleri hedef alan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırıdan etkilenenlere acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.
MESLEK GRUPLARI İFTAR PROGRAMI
Ankara Çerkes Derneği meslek toplantılarına bu yıl da iftar programları ile devam ediyor. Ankara’da yaşayan benzer sektörlerde yer alan üyelerimizi bir araya getirmek, üyelerimiz arasındaki mesleki dayanışma ve dostluğu artırmak amacıyla düzenleyeceğimiz iftar programlarında tüm hemşehrilerimizi derneğimize bekliyoruz.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan’ı basına yansıyan ve katıldığı programlarda sarf ettiği iddia edilen, toplumumuz hakkında kabul edilemeyecek anlamlar yüklü sözleri dolayısıyla şiddetle kınıyoruz.
FİTRE, ZEKAT ve BAĞIŞLARINIZLA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUN!
Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ön planda olduğu Ramazan ayında fitre, zekat ve bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz.
RUSTAM YAKHIKHANOV 10. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FUARI RESİM SERGİSİ
7-10 Mart 2024 Tarihleri arasında 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Ankara’da resim sergisi olan Çeçen Ressam Rustam Yakhikhanov’da bu fuarda resimlerini sergileyecek. Detaylı etkinlik programı ve bilet satın almak için artfairankara.com websitesini ziyaret edebilirsiniz.