Beslan'da yaşamını kaybedenleri saygıyla anıyoruz
![Beslan'da yaşamını kaybedenleri saygıyla anıyoruz](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/beslan_2.jpg)
Beslan'da yaşamını kaybedenleri saygıyla anıyoruz
Üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen unutulamayan Beslan katliamında yaşamını kaybedenleri saygıyla anıyoruz.Üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen unutulamayan Beslan katliamında yaşamını kaybedenleri saygıyla anıyoruz.
1 Eylül 2004 tarihinde bir grup militan Kuzey Osetya'nın Beslan kasabasında bulunan bir okulu basarak çoğu çocuklardan oluşan yaklaşık 1200 kişiyi rehin almıştı. Rus kolluk kuvvetlerinin rehine krizini silahlı baskın yoluyla çözmeye karar vermesi sonucunda Rus kaynaklarına göre 156'sı çocuk 334 kişi yaşamını kaybetmiş, yüzlercesi ağır yaralanmıştı. Rus yetkililer tarafından olaydan sonra kamuoyunu tatmin edici hiçbir açıklama yapılmadı ve olay büyük oranda karanlıkta bırakıldı.
Bu katliamda sorumluluğu olan bütün tarafları kınıyor, dünyada bir daha bu tür acıların yaşanmamasını diliyoruz.
Çerkes Derneği (Ankara)
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.