Kuzey Osetya'nın Beslan şehrindeki 1 no'lu okulda, 1 Eylül 2004'de, yeni eğitim yılı başlaması nedeniyle bir etkinlik düzenleniyordu. Ancak o gün ayrılıkçı bir grup tarafından okula silahlı saldırı düzenlendi.
Çoğunluğu çocuk olmak üzere, yüzlerce öğretmen ve velinin rehin alındığı bu korkunç olayın ardından, Rus kolluk kuvvetlerinin rehine krizini silahlı baskın yoluyla çözmeye karar vermesi sonucunda çatışmalar yaşandı. Yaklaşık 3 gün süren bu çatışmalar sonucunda, yine çoğunluğu çocuk olmak üzere yüzlerce kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.
Bugün, Beslan Katliamı'nın yıl dönümünde bu acı olayı hatırlıyor ve hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anıyoruz.
Saygılarımızla,
Ankara Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.