BESLAN FACİASI'NIN YIL DÖNÜMÜ ÇERKES DERNEĞİ'NDE ANILDI
![BESLAN FACİASI'NIN YIL DÖNÜMÜ ÇERKES DERNEĞİ'NDE ANILDI](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/beslan2.jpg)
BESLAN FACİASI'NIN YIL DÖNÜMÜ ÇERKES DERNEĞİ'NDE ANILDI
Anma törenine, Oset Ankara Alan Vakfı Ankara Temsilciliği Başkanı Sevgi Şahin’in açılış konuşması ardından saygı duruşu ile başlandı. Aytek Kobat, Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı (KAFFED) Yaşar Aslankaya, Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden ve KAF-DAV Başkanı Muhittin Ünal’ın kısa konuşmalarını takiben Hayri Ata olayların arka planını anlatan bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından, Ankara Çerkes Derneği’nin önünden, yitirilen meleklerin anısına gökyüzüne 186 tane beyaz balon bırakıldı. Bir kez daha yitirdiğimiz canları saygı ve rahmetle anıyoruz.Anma törenine, Oset Ankara Alan Vakfı Ankara Temsilciliği Başkanı Sevgi Şahin’in açılış konuşması ardından saygı duruşu ile başlandı. Aytek Kobat, Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı (KAFFED) Yaşar Aslankaya, Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden ve KAF-DAV Başkanı Muhittin Ünal’ın kısa konuşmalarını takiben Hayri Ata olayların arka planını anlatan bir konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından, Ankara Çerkes Derneği’nin önünden, yitirilen meleklerin anısına gökyüzüne 186 tane beyaz balon bırakıldı.
Bir kez daha yitirdiğimiz canları saygı ve rahmetle anıyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.