Vardık, Varız, Varolacağız !
![Vardık, Varız, Varolacağız !](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/7.jpg)
Vardık, Varız, Varolacağız !
31 Aralıkta Rusya Federasyonu Büyükelçiliği önünde ve Ankara'nın sokaklarındaydık.Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle başka ülkelere sığınmak zorunda kalan Çerkes kardeşlerimizin haklı taleplerini, demokratik yollardan bir kez daha Rusya’ya duyurmak için Ankara’ da Çerkes Derneği öncülüğünde, Kafkas Dernekleri Federasyonu ile 31 Aralık 2012 SAAT 14.00‘ te Rusya Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapıldı.
Savaşın başladığı dönemlerde defalarca kez Anavatanlarına dönme iradelerini ortaya koyan Suriyeli Çerkesler Rusya’nın duyarsız kalması, talepleri göz ardı etmesi, görmezlikten gelmesi neticesinde kendi anavatanlarına dönememişlerdir. Bu bağlamda Rusya Büyükelçiliği önünde, Suriye’deki Çerkeslerin tarihi Anavatanlarına dönmelerinin önündeki engellerin kaldırılması ve Rusya Federasyonuna bağlı Çerkes Cumhuriyetlerine kayıtsız şartsız kabul edilmesi yönündeki talepler dile getirildi.
Geniş katılımla gerçekleştirilen eylemde yerel basından yetkililer de hazır bulundu. Basın açıklaması sonrası ise Kızılay’da, Yüksel ve Sakarya caddelerinde bildiri dağıtımı yapıldı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.