Bağımsız Abhazya Cumhuriyeti' nin Zafer Bayramı Kutlu Olsun
![Bağımsız Abhazya Cumhuriyeti' nin Zafer Bayramı Kutlu Olsun](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/305_1.jpg)
Bağımsız Abhazya Cumhuriyeti' nin Zafer Bayramı Kutlu Olsun
Bağımsız Abhazya Cumhuriyeti’ nin Zafer Bayramı Kutlu Olsun.
30 Eylül Abhazya ile Gürcistan arasında yapılan savaşın, 23 yıl evvel Abhazya’nın tarihe altın harflerle yazılan zaferinin yıldönümüdür.
Abhaz halkı yanı sıra bu onurlu mücadele sonunda zaferin kazanılmasında Adigeler, Asetinler, Çeçenler, Kazaklar, Türkler, Ruslar, Ermeniler ve diğer halklar da pek çok gazi ve şehit vermiştir. Bu anlamda halkların kardeşliğine en iyi örnek olan savaşlardan biri olarak da tarihe geçmiştir.
Abhazya’da zaferinin 23. yıldönümünde, savaşta kaybedilen kahramanların fotoğraflarını kucaklarında taşıyarak yürüyen şehit yakınlarının oluşturduğu "Ölümsüz Alay", Sohum sokaklarında alkışlarla ve gözyaşlarıyla izlendi. Yaklaşık bin şehit fotoğrafını taşıyan şehit ailelerinin yürüyüşü Özgürlük Meydanı’nda son buldu.
Zaferin kazanılmasında can veren tüm şehitleri rahmet ve şükranla anıyoruz. Ayrıca savaş Gazilerine de şükranlarımızı sunuyoruz.
Abhazya’nın yaşlı nineleri, aile büyükleri her sabah kahvaltıdan önce şöyle dua ederlermiş:
“Allah dünyanın bütün milletlerine özgürlük ve mutluluk versin!” ve sessizce eklerlermiş;
“Abhazlar’ı da unutmasın!...”
Ayaayra kutlu olsun!!!
Caanbziala!!!
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.