Av. Şenay Dalkılış ile Söyleşi: "Çerkes Diasporasında Kadın Olmak"
![Av. Şenay Dalkılış ile Söyleşi: "Çerkes Diasporasında Kadın Olmak"](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/whatsapp-image-2020-07-05-at-18.52.10.jpeg)
Av. Şenay Dalkılış ile Söyleşi: "Çerkes Diasporasında Kadın Olmak"
Kısa bir aradan sonra canlı yayınlarımız temmuz ayında da devam ediyor. Bu hafta 13.sünü gerçekleştireceğimiz canlı yayınımızın konuğu Av. Şenay Dalkılıç Çalışır olacaktır.8 Temmuz Çarşamba akşamı 21.00'de Youtube kanalımızdan gerçekleştirilecek olan "Çerkes Diasporasında Kadın Olmak" konulu söyleşimize ilgilenen herkesin katılımını bekliyoruz.
ŞENAY DALKILIÇ ÇALIŞIR KİMDİR?
Sivas Yıldızeli, Halkaçayır köyünden olan ГагариҦҳа Şenay Dalkılıç Çalışır, 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Antalya'da serbest avukatlık yapmaktadır. Sivas Kuzey Kafkas Kültür Derneği ve İzmir Çerkes Kültür Derneği’nde çeşitli görevler almıştır. Geçtiğimiz yıllarda, Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi, Adli Yardım, Meslek Sorunları Kurullarında çalışmıştır. Antalya Dostluk Kulübü yönetim kurulu üyeliği, Antalya Çerkes Derneği ve Antalya Dostluk Kulübü üyesidir. Unicef ve Uluslararası Af Örgütü gönüllüsü olup çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.
Уэрэд Жэщ - WORED GECESİ
Ankara Çerkes Derneği olarak, profesyonel sanatçılarımızın icralarıyla sahne alacağı Çerkes şarkı ve müziklerimize doyacağınız Wored Gecesi’nde siz değerli üyelerimizi aramızda görmekten onur duyarız.
AKP ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TURGUT ALTINOK ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok derneğimizi ziyaret edecektir. 24 Mart Pazar günü saat 14:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.
AKP ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DUHAN KALKAN ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Adalet ve Kalkınma Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan derneğimizi ziyaret edecektir. 21 Mart Perşembe günü saat 20:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.
14 MART ADIGE DİLİ VE EDEBİYATI GÜNÜ
14 MART ADIGE DİLİ VE EDEBİYATI GÜNÜ PROGRAMIMIZA DAVETLİSİNİZ!
CHP ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN CAN GÜNER ZİYARETİ
Değerli Üyelerimiz, Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimler çalışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları derneğimizi ziyaret ederek üyelerimiz ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner derneğimizi ziyaret edecektir. 10 Mart Pazar günü saat 16:45’de gerçekleştirilecek toplantıya tüm üyelerimiz davetlidir.