AŞEMEZ VE ELBRUZ’DAN ANKARA’DA MUHTEŞEM GECE
![AŞEMEZ VE ELBRUZ’DAN ANKARA’DA MUHTEŞEM GECE](uploads/etkinlikler/asemez-elbruz/elbruz-ve-asemez-2022_198.jpg)
AŞEMEZ VE ELBRUZ’DAN ANKARA’DA MUHTEŞEM GECE
Ankara Çerkes Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen; Kayseri Kafkas Derneği Aşemez Halk Dansları Topluluğu ve Maze Müzik Grubu’nun konuk olarak katıldığı gecede Ankaralı sanatseverler dans ve müziğe doydu.
TED Ankara Koleji Ata Sahne’de gerçekleştirilen gecede AŞEMEZ ve ELBRUZ danslarıyla göz doldururken MAZE ve BADİN kulakların pasını sildi. Renkli koreografilerin sergilendiği gecede seyirciler alkışlarıyla dans ve müziğe eşik ettiler.
Gösteriye, Hava Kuvvetleri Eski Komutanları Abidin Ünal ve Ergin Celasin'in yanı sıra Ak Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı ile çok sayıda davetli katıldı. İzleyicilerin büyük beğenisini alan gecenin sonunda Ankara Çerkes Derneği Başkanı Bislan Jalouqa gösteriye katılımlarından dolayı Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Nurşah Özyürek’e teşekkür ederek, katılımcı ekipler adına fidan bağışının yapıldığı sertifikaları ve plaketleri takdim etti.
Katılımlarıyla bizleri onurlandıran Kayseri Kafkas Derneği yönetimine, muhteşem performanslarıyla geceyi güzelleştiren AŞEMEZ, ELBRUZ, MAZE ve BADİN’e, içten alkışlarıyla salonu dolduran tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.