ANKARA'DAKİ KUZEY KAFKASYALI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARAYA GELDİ
![ANKARA'DAKİ KUZEY KAFKASYALI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARAYA GELDİ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_20191206_100251_697.jpg)
ANKARA'DAKİ KUZEY KAFKASYALI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARAYA GELDİ
Ankara Çerkes Derneği'nin daveti üzerine Ankara'da faaliyet gösteren Kuzey Kafkasyalı sivil toplum kuruluşlarının tanışması amacıyla 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü'nde yapılan toplantıya 13 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.
Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya katılan temsilciler, bazı farklılıklarımıza rağmen özellikle Ankara özelindeki yerel konularda ortak bir paydada buluşabileceğimiz çalışmalar yapılması gerektiği, ayrıştığımız noktalarda takılıp kalmak yerine birleştiğimiz noktalarda güzel ve faydalı işler yaparak diyalog kanallarını her zaman açık tutarak iletişim kurulması gerektiği hususlarında fikir birliğine vardılar.
Toplantıya katılan STK temsilcileri uzun yıllar sonra böyle bir toplantının yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek toplantıya evsahipliği yapan Ankara Çerkes Derneği'ne teşekkürlerini ilettiler. Bu tarz tanışma ve istişare toplantılarının belirli periyotlarla her STK'nın ayrı ayrı evsahipliğinde yapılması konusunda anlaşan temsilciler bir dahaki toplantıda buluşmak üzere toplantıya son verdiler.
TOPLANTIYA KATILAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
1- ÇERKES DERNEĞİ (ANKARA)
2- KAFKAS DERNEKLERİ FEDERASYONU
3- KAFKAS ARAŞTIRMA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI (KAFDAV)
4- KAFKAS İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (KAFİAD)
5- BAŞKENT DOSTLUK KULÜBÜ
6- ANKARA DOSTLUK KULÜBÜ
7- ANKARA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ
8- ŞİMALİ KAFKAS DERNEĞİ
9- ANKARA ÇEÇEN DERNEĞİ
10- DAĞISTANLILAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
11- ALAN KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI
12- BAŞKENT KARAÇAY MALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
13- GÖLBAŞI KAFKAS DERNEĞİ
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.