ANKARA ÇERKES DERNEĞİ 60. YILINI KUTLUYOR!
![ANKARA ÇERKES DERNEĞİ 60. YILINI KUTLUYOR!](uploads/haberler/picsart_04-18-03-46-00.jpg)
ANKARA ÇERKES DERNEĞİ 60. YILINI KUTLUYOR!
21.12.1961 tarihinde ‘’Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’’ adıyla kurulan, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından olan derneğimiz bu yıl 60. yılını kutlamaya hazırlanıyor.Yönetim kurulumuzun seçim vaatlerinden olan ve büyük bir coşku ile kutlamayı düşündüğümüz 60. yılımızı pandemi koşullarının elverdiği oranda güzel ve verimli bir şekilde kutlamayı planlıyoruz.
Üyelerimiz ve çalışma gruplarımız ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde belirlenen 60. yıl etkinliklerimiz arasında kapsamlı arşiv çalışması, dernek tarihini anlatan bir andaç ve belgeselin hazırlanması, 60. yıla özel sergi, dans, müzik ve tiyatro gösterilerinin düzenlenmesi ve Geleneksel Çerkes oyunlarının ve çeşitli yarışmaların düzenleneceği bir festival yer almaktadır. Bahsi geçen etkinlikler pandeminin ülkemizdeki gidişatına göre 2021 ve 2022 yılları içinde gerçekleştirilecektir.
Planlamış olduğumuz 60. yıl etkinliklerini gerçekleştirmek ve hedeflerimize ulaşabilmemiz için siz değerli üyelerimizin ve hemşehrilerimizin yardım ve katkılarına ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu sebeple, Derneğimize yakışır bir 60. yıl yaşamak ve yaşatmak için ilgi duyduğunuz, katkı sunabileceğinizi düşündüğünüz çalışmalarda gönüllü olarak yanımızda yer almanızı rica ediyoruz.
Gelin hep birlikte, 60. yılımızı derneğimizin tarihine yakışır bir şekilde kutlayalım, köklü mirasımıza sahip çıkalım!
Gönüllü başvuru formu: https://forms.gle/U5qsbepHiVkGjAiw5
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.