Sonraki

Önceki

Almanya'da Çerkesler ve Ruslar birlikte eylem yapacak


Almanya'da Çerkesler ve Ruslar birlikte eylem yapacak

Çerkesler ve Ruslar 28 Aralık 2013 günü, saat 15:00'da, Berlin Rus Bilim ve Kültürevi önünde Rusya'daki insan hakları, düşünce ve basın özgürlüğü ihlalleri, Çerkes aktivistlerin göz altına alınmasına tepki ve çerkes soykırımının yapıldığı sochi'de kış olimpiyatlarına muhalefet için birlikte bir eylem gerçekleştirecekler. Eylem ile ilgili detaylar aşağıdaki gibi:ADALET İÇİN ÇERKESLER VE RUSLAR BİRLİKTE!

28 ARALIK 2013 GÜNÜ, SAAT 15:00'DA, BERLİN RUS BİLİM VE KÜLTÜREVİ ÖNÜNDE TOPLANIYORUZ!

Biz, Ruslar ve Çerkesler, Rusya Federasyonu'nda insan hakları için birlikte hareket etmek istiyoruz. Halklarımız ve tek tek insanlarımız arasında bir sorun olmadığını, ortak hedefler ve amaçlar için birlikte hareket etmemizin mümkün olduğunu göstermek istiyoruz. Yalnız biz Çerkesler ve Ruslar değil; herkes bu eylemimize katılabilir. Çünkü taleplerimiz insani ve insan hakları eksenlidir.

Wir als Tscherkessen und Russen wollen uns gemeinsam für die Menschenrechte in der Russländischen Föderation einsetzen. Wir wollen ein Zeichen setzen und allen zeigen, dass wir als Völker, als Individuen keine Probleme miteinander haben und auch ein gemeinsames Vorgehen für gemeinsame Interessen sowie Ziele möglich sein kann. Natürlich sind außer Tscherkessen und Russen auch alle Menschen unterschiedlichster Herkunft zu unserer Demonstration eingeladen weil die Themen und Forderungen der Demonstration grenzüberschreitende sind und alle Menschen betreffen.

Gösteride dile getirmek istediğimiz taleplerimizi şöyle özetleyebiliriz:

Die Themen der Veranstaltung sind folgendermaßen:

Çerkes aktivistlerin 13 Aralık 2013 tarihinde bir gerekçe gösterilmeden ve haksız yere gözaltına alınmalarını protesto ediyor, Çerkes aktivistlere karşı yasadışı uygulamalara son verilmesini istiyoruz.

Protest gegen die unrechtmäßigen Verhaftungen und Inhaftierungen der tscherkessischen Aktivisten am 13.12.2013. Wir fordern eine angemessene und rechtmäßige Behandlung der tscherkessischen Aktivisten

Rusya Federasyonu'nda insan hakları ihlallerine son verilmesini, düşünce ve basın özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılmasını ve bütün politik tutukluların serbest bırakılmasını istiyoruz.
Protest gegen die allgemeinen Menschenrechtsverletzungen und Einschränkungen der Meinungs- und Pressefreiheit in der Russländischen Föderation. Wir fordern die Freilassung aller politischen Häftlinge

Soykırımın ve sürgün şehri olan Soçi'de Kış olimpiyat oyunlarının düzenlenmesini ve neden olunan doğa-çevre tahribatını protesto ediyoruz.

Protest gegen die Olympischen Winterspiele in Sotschi als Stätte von Völkermord und Vertreibung sowie Umweltzerstörungen
Diaspora Çerkeslerinin ( acil olarak da Suriye Çerkesleri'nin ) kayıtsız şartsız anavatanları Çerkesya'ya dönmelerine izin verilmesini istiyoruz.

Wir fordern ein bedingungsloses Rückkehrrecht für alle Tscherkessen in der Diaspora (insbesondere für die Tscherkessen aus Syrien) in ihre angestammte Heimat Tscherkessien
Rusya hükümetinin, Çarlık Rusya'sının 1864 yılında Çerkes halkını soykırımdan geçirdiğini ve anavatanlarından sürgün ettiğini tanımasını istiyoruz.

Wir fordern von der Russischen Regierung die Anerkennung des Völkermords und der Vertreibung der Tscherkessen durch das Zaristische Russland im Jahre 1864

Çerkesya'nın, Çerkes halkının tarihsel vatanı olarak yeniden inşa edilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Wir fordern die Wiedererrichtung des historischen Tscherkessiens als Heimstätte für das tscherkessische Volk.

ADALET İÇİN ÇERKES-RUS BİRLİĞİ

İlgili Facebook Etkinliği:
https://www.facebook.com/events/651600338215974/?ref_newsfeed_story_type=regular

12254 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: