Adigey'de Fişt dağına tırmanış
![Adigey'de Fişt dağına tırmanış](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/adife800px-fisht.jpg)
Adigey'de Fişt dağına tırmanış
Adıgey’in kuruluşunun 20. yıl dönümü dolayısıyla Güney Federal Bölge’den 100 öğrenci topluca Fişt dağına tırmanıyor.Dün Adıgey’in başkenti Maykop’a gelen, Güney Federal Bölge üniversitelerinden yaklaşık 100 öğrenci, daha sonra tırmanışın yapılacağı Partizanskaya Polyana’da kamp kurarak geceyi burada geçirdiler.
Bugün başlayan ve yarın sona erecek olan tırmanışlar 15 kişilik gruplar halinde gerçekleştiriliyor. Krasnodar’dan gelen öğrenciler, Fişt dağının zirvesine tırmanmamın çok farklı bir deneyim olduğunu, Adıgey Cumhuriyetinin 20. Yıldönümünde böyle bir organizasyonda yer almaktan dolayı memnun olduklarını ifade ettiler.
Tırmanışa Rostov-na-Donu’dan katılan Nikolay Salnikov isimli öğrenci ise “Birlikte yapacağımız tırmanış bize Güney Federal Bölgenin diğer öğrencileri ile tanışmamıza güzel dostluklar kurmamıza yardımcı olacak” dedi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.