Adigey'de Diaspora'dan "Altın Nakış"
Adigey'de Diaspora'dan "Altın Nakış"
Adigey Cumhuriyeti'nde Devlet Oryantal Sanatlar Müzesinde SergiAdigey Cumhuriyeti'nde Devlet Oryantal Sanatlar Müzesinde Adige Diasporası'ndan götürülen 70 kadar sanat eserinin gösterime sunulduğu bir Çerkes Nakışları ve El Sanatları Sergisi açıldı. Adigey Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 20. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen organizasyonda Çerkes Derneği Kadınlar Komisyonunun değerleri üyeleri tarafından üretilen eserlerde sergileniyor.
Saygıdeğer kadınlarımıza Adigey Cumhuriyeti'nin 20. kuruluş yıldönümüne sağladıkları bu katkı nedeniyle bir kez daha sonsuz saygılarımızı sunuyor sergilerinde başarılar diliyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.