Adıgey Cumhuriyetimizin 25. Yılı Kutlu Olsun!
![Adıgey Cumhuriyetimizin 25. Yılı Kutlu Olsun!](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/adige.jpg)
Adıgey Cumhuriyetimizin 25. Yılı Kutlu Olsun!
Adıgey Cumhuriyetimizin kuruluşunun 25. yıldönümünü kutluyor, huzur, barış, sevgi ve refah içerisinde varlığını devam ettirmesini diliyoruz.
Adıgey Cumhuriyeti 5 Ekim 1990 yılında özerk bölge statüsünden cumhuriyet statüsüne yükseltildi ve "Adıgey Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti" adını aldı. SSCB'nin dağılması ile Rusya Federasyonu'nun federal bir birimi olarak "Adıgey Cumhuriyeti" adıyla tekrar kuruldu. Bu nedenle Adıgey Cumhuriyeti'nde her yıl, 5 Ekim'de kuruluş yıldönümü törenlerle kutlanmaktadır.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.