ADIGEY CUMHURİYETİ DOĞU HALKLARI MÜZESİ YÖNETİCİLERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
![ADIGEY CUMHURİYETİ DOĞU HALKLARI MÜZESİ YÖNETİCİLERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/whatsapp-image-2020-09-10-at-14.17.46.jpeg)
ADIGEY CUMHURİYETİ DOĞU HALKLARI MÜZESİ YÖNETİCİLERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Rusya Federasyonu Merkezi İdaresinin finansal desteği ile “Adıgey, Türkiye ve Rusya Kültürel Diffüzyonları; Sanatsal ve Sosyokültürel Analizi" projesi kapsamında bir araştırma yapmak üzere, Doğu Halkları Müzesi yöneticileri Türkiye’de yaptığı çalışmalar kapsamında derneğimizi ziyaret etti.
Ankara’daki Çerkes sanatçılarla ve STK yöneticileriyle görüşmeler yapan heyet dernek başkanımız Bislan Jalouqa ve başkan yardımcısı Erhan Esen ile Türkiye Çerkesleri’nin kültürel yapısı ile ilgili görüşme gerçekleştirdi ve kendilerine bu sezonki dernek çalışmaları hakkında detaylı bir sunum yapıldı.
Heyet ayrıca yönetim kurulu üyemiz ressam Feriha Kankoç, KAFDAV başkanı Muhittin Ünal, ahşap sanatçısı Nevzat Özbay, gümüş sanatçısı Cankat Devrim, Çerkes el sanatları sanatçısı Melekhan Atalay ve müzisyen Çağlan Erpek ile de görüşmeler yaparak diasporada yapılan çalışmalar ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Adıgey Devlet Üniversitesi’nden Etnomüzikolog Prof. Dr. Alla Sakova, Doğu Halkları Müzesi Müdür Yardımcıları Janna Kuyok, Fatıma Suleymanova, Müze görevlisi Larissa Houko’dan oluşan heyet, KAFFED yöneticileriyle de görüşmeler gerçekleştirdi. Yapılan tüm görüşmelerde diasporada ve anavatanda yaşayan sanatçıların, oluşan kültürel birikimin korunması ve geliştirilmesi adına sürekli iletişim halinde olması gerektiğinin önemi vurgulandı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.