Sonraki

Önceki

Adigey 20. Yılını Kutluyor...


Adigey 20. Yılını Kutluyor...

Adigey Cumhuriyeti 5 Ekim'de kuruluşunun 20. yılını kutluyor. Adigey Cumhuriyeti'nin Rusya Federasyonu'nun bağımsız cumhuriyetlerinden birisi olduğu 5 Ekim 1992'den bu yana 20 yıl geçti. Adigey'de ulusal çapta gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikle bu önemli gün kutlanacak.

 

Adigey Cumhuriyeti'nin bu önemli gününü kutluyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bu önemli güne dair Adigey Cumhuriyeti Devlet Başkanı A. Thakuşine ve Khase Başkanı F. Fedorko'nun mesajı:

Adigey Cumhuriyeti’nin Sevgili Vatandaşları!

 

Bu önemli gününüzü, Cumhuriyetimizin 20. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz!
Yirmi yıl önce, Adigey Cumhuriyeti Rusya Federasyonu’nun bağımsız bir cumhuriyeti olarak canlılığını ve sürekli gelişme arzusunda olduğunu kanıtlamıştır.

Cumhuriyetimizin idari ve yasal statüsünün artması, toplumun sosyal ve politik konsolidasyonuyla başarılı sosyal ve ekonomik kalkınma için elverişli koşullar yaratmıştır. Federal ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda aktif çalışmalar yapan Cumhuriyetimiz, iyi komşuluk ilişkileri yürütülmesi, uluslararası ilişkilerde dürüstlük, farklı halklar arasında karşılıklı saygı ve dostlu politikalarının canlı bir örneğini teşkil etmektedir.

Adigey’in ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki başarısının temelini etnik ve dinsel uyum, artan bölgelerarası ve uluslararası ilişkiler, sivil toplumun gelişimi ve cumhuriyetin bütün vatandaşlarının refah ve zenginliği arttırmaoluşturmaktadır.

Her bir başarımızın altında insanlarımızın adanmışlığı, ticari ve yaratıcı girişimleri, yaşama, öğrenme ve Rusya'nın en önemli bölgelerinden birinde yaşama arzusu yatmaktadır. Biz gücümüzün birliğimizde, olağanüstü sıkı çalışma ve bu küçük ülkeye kendini adamışlıkta ve bilgi, birikim ve yeteneklerini bu ülkeye adama isteğinde yattığını biliyoruz.

Cumhuriyetimizin bütün vatandaş ve konuklarına sağlık, mutluluk, iyilik ve refah diliyoruz! Adigey ve Rusya’nın çıkarına olan bütün işlerinizde başarı diliyoruz!
 
 
 Adigey Cumhuriyeti Başkanı     Adigey Cumhuriyeti Parlamentosu-Khase Başkanı
 A. K. Tkhakushinov                   F. P. Fedorko

 

11328 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: