Sonraki

Önceki

Adana Çerkes Kültür Derneği ''Çerkes Kadınlar Çalıştayı'' Düzenliyor


Adana Çerkes Kültür Derneği ''Çerkes Kadınlar Çalıştayı'' Düzenliyor

Duyarlı Ankara Kadınları'ndan katılımlarını bekliyor, Adana Derneği Başkanı İsmail Güneş'in tanıtım yazısını aynen paylaşıyoruz.

''Derneklerimizin saygıdeğer başkanları, değerli üyeleri ve hanımefendiler, hepinizi Adana Çerkes Kültür Derneği tarafından düzenlenecek olan “Sosyal, Ekonomik ve Politik Yaşamda Çerkes Kadınları”Çalıştay’ına davet etmek istiyorum. Sizleri şahsım ve AÇKD adına saygıyla selamlıyorum.

Dünya Emekçi Kadınlar Etkinlikleri kapsamında sizlerle birlikte olmaktan ve toplumumuzun en değerli yapı taşı olan kadınlarımız ile ilgili sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal alanda sorun ve çözümleri hep beraber konuşmaktan büyük mutluluk duyacağız. İnanıyoruz ki geleceğe ışık tutan bir çalıştay’ı el birliği ile gerçekleştireceğiz.

“Sosyal, Ekonomik ve Politik Yaşamda Çerkes Kadınları Çalıştay ’ını 4 Mart 2016 tarihinde Adana’da düzenlenecektir. Kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik alanda daha fazla yer almaları ve daha aktif olmaları inancı taşıyoruz. Toplumların yücelmesinde, başarmasında ve başarısızlıklarında kadınlara karşı olan bakış açısı, yaklaşımlar ve eylemler büyük önem taşır. İlkesel olarak kadın – erkek eşitliği yasal çerçevelerde büyük ölçüde sağlanmış olmasına rağmen, kadınlarımızın sosyal, politik ve ekonomik yaşama katkılarının istenilen seviyede olduğunu söyleyemeyiz.

Çalıştayımızda 3 ana konuda oluşturulacak masalarda çalımalar yürütülecektir. Bu konular

Sosyal ve Kültürel Yaşamda Çerkes Kadını,

Siyasal Yaşamda ve Karar Alma Sürecinde Çerkes Kadını

Ekonomik Yaşamda Çerkes Kadını ‘dır.

Ekte sizlere sunulan katılım formunu üyelerinize ve çevrenize duyurulmasını rica ediyoruz. Derneklerimizden temsilcilerin katılması bizleri mutlu edecektir. Katılımcıların ana ve alt başlıkları inceleyerek, hangi konuda katkı koymak istiyorsa seçim yaparak formu adanacerkes@gmail.com adresine göndermesini rica ediyoruz.

Adana görüşmek umuduyla hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''

İsmail Güneş

Adana Çerkes Kültür Derneği Başkanı


formcalistayack.doc


6910 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: