AÇD ONLINE AKADEMİ’NİN 1. DÖNEMİ TAMAMLANDI
![AÇD ONLINE AKADEMİ’NİN 1. DÖNEMİ TAMAMLANDI](uploads/haberler/akademi.jpg)
AÇD ONLINE AKADEMİ’NİN 1. DÖNEMİ TAMAMLANDI
Yurtdışından ve Türkiye’nin birçok şehrinden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri başta olmak üzere Kafkasya ve Çerkeslere ilgi duyan katılımcıların yoğun ilgisi ile başlayan “AÇD Online Akademi” programının birinci dönemi başarıyla tamamlandı.
Derneğimizin web sitesi üzerinden “Moodle” uzaktan eğitim sistemi ile gerçekleştirilen programa kayıt yaptıran katılımcılar samimi bir ortamda gerçekleştirilen derslerin kendileri için oldukça verimli geçtiğini ve programın mutlaka devam etmesi gerektiğini belirttiler.
Kimlik ve varoluş mücadelesinin yanı sıra akademik bilgi üretimi ve paylaşımına ve diasporada tartışma zemini ve kültürü oluşmasına katkı sağlayacağını düşündüğümüz programımıza ilgiyle katılan ve katkı sunan tüm katılımcılarımıza ve bu verimli çalışmayı büyük bir özveriyle yürüten eğitmenlerimiz Dr. Erdoğan BOZ, Dr. Zeynel Abidin BESLENEY ve Dr. Öğr. Üyesi Murat TOPÇU’ya tekrardan teşekkür ediyoruz.
“Etnisite ve Milliyetçilik Bağlamında Çerkesler”, “Çerkesya ve Diaspora'da Modern Çerkes Siyaseti” ve “Kuzey Kafkasya’da Halklar, Diller ve Dinler” konulu 3 ana derse ait toplam 18 oturumdan oluşan programa katılım sağlayan katılımcıların sertifikaları en kısa sürede e-posta adreslerine gönderilecek olup Online Akademi programımızın 2. dönemi ile ilgili gerekli duyurular sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacaktır.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.