ABHAZYA ŞEHİDİMİZ YEĞOJ HANEFİ’NİN VEFATININ 27. YILI
![ABHAZYA ŞEHİDİMİZ YEĞOJ HANEFİ’NİN VEFATININ 27. YILI](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_20200922_110630_064.jpg)
ABHAZYA ŞEHİDİMİZ YEĞOJ HANEFİ’NİN VEFATININ 27. YILI
1966 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi Yukarı Karagöz (Makarhable) köyünde doğan Yeğoj Hanefi Aslan, Nisan 1993’te anavatanı Kafkasya’ya dönmüş ve Abhazya'ya yerleşmişti.1966 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi Yukarı Karagöz (Makarhable) köyünde doğan Yeğoj Hanefi Aslan, Nisan 1993’te anavatanı Kafkasya’ya dönmüş ve Abhazya'ya yerleşmişti. Batı cephesi 1. Tugay 5. Taburun Pitsunda-Ldzaa bölüğü ile savaşa katıldı. 22 Eylül 1993’de Sohum girişinde Gürcü ordusu tarafından kiralanan, Rus ordusuna ait bir uçaktan atılan bombayla şehit edildi. Mücadele arkadaşlarının zor şartlara olan dayanıklılığı ve verdiği büyük moralle andığı Yeğoj Hanefi’nin naaşı Gudauta şehrinde kardeşlik mezarlığına defnedilmiştir.
Abhazya şehidimiz Yeğoj Hanefi’yi vefatının 27. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.