9. GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
![9. GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_20191222_001049_049.jpg)
9. GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Gençlik Komisyonumuz tarafından bu sene 9'uncusu düzenlenen Geleneksel Bilgi Yarışması 20 Aralık Cuma akşamı gerçekleştirildi.
13 takımın mücadele ettiği 20 Çerkeslik, 20 Genel Kültür sorusunun yer aldığı bilgi yarışmasında 360 puan toplayan "Sakin Ol Şampiyon" grubu birinci olurken 340 puan toplayan Jıle, Özğajağon ve Hatti grubu 2.'lik için joker sorularında yarıştı ve uzatmaların ardından Özğajağon grubu 2. olurken Hatti Grubu ise 3. oldu.
Gençlik Komisyonumuz'un kermesinden en fazla alışverişi yapan Jıle Grubu en bonkör takım olarak "Адыгэ Ахъшэ" ödülünü alırken en çirkef takım ödülünü ise Kaşensizler grubu aldı.
Derneğimizin en eğlenceli etkinliklerinden olan Geleneksel Bilgi Yarışmamıza katılım gösteren tüm takımlara ve organizasyonu gerçekleştiren Gençlik Komisyonumuza teşekkür ediyoruz.
9. Geleneksel Bilgi Yarışması Puan Sıralaması
1. Sakin Ol Şampiyon - 360 puan
2. Özğajağon - 344 puan
3. Hatti - 343 puan
4. Jıle - 342 puan
5. Kaşensizler - 310 puan
6. Şen Bacanaklar - 300 puan
6. Aybükaf - 300 puan
8. Odtükaf - 290 puan
8. Goguş - 290 puan
10. Volehi Gazikaf - 280 puan
10. Ankarakaf - 280 puan
12. Gazikaf - 270 puan
12. Blanehar - 270 puan
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.