8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
![8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!](uploads/haberler/8mart.jpg)
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
Bugünün kadınlara çiçek ve hediye alma günü olmadığının, bir hak mücadelesi uğrunda yaşamlarını kaybeden kadınları anma günü olduğunun, kadın mücadelesinin sözde destekçisi değil tarafı olduğumuzun bilinciyle;
bu mücadeleyi daha anlamlı kılmak, kadınların her alandaki katılımlarını artırmak için öncelikle derneklerimizde ardından tüm sivil toplum örgütlerinde onlarla omuz omuza çaba göstermemiz gerektiğine inanıyoruz.
Her gün yüzlerce kadının psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldığı, öldürüldüğü ya da cinsel saldırıya uğradığı bu dünyada, cinsiyetçi söylemlerin kullanılmasına karşıyız. Kadınların kamusal alanda var olduğu, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine maruz kalmadığı, adil, eşit, özgür ve huzurlu bir dünyada yaşamaları dileğiyle, tüm kadınların “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutluyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.