7 EKİM-ANNA POLİTKOVSKAYA CİNAYETİNİN YILDÖNÜMÜ
![7 EKİM-ANNA POLİTKOVSKAYA CİNAYETİNİN YILDÖNÜMÜ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img_20191007_043522_830.jpg)
7 EKİM-ANNA POLİTKOVSKAYA CİNAYETİNİN YILDÖNÜMÜ
Rusya'nın tanınmış gazeteci, yazar ve insan hakları savunucusu Anna Politkovskaya 13 yıl önce bugün, evinin apartmanındaki asansörde ölü bulundu. Anna Politkovskaya, Rusya'nın Çeçenya'da işlediği cinayetleri, savaş ve soykırımı dünyaya anlatan kitapları ve yayınları ile tanınmış, Rusya'da oldukça saygın ve etkili bir kişiydi.
Kamuoyunun dikkatini çeken cesur çalışmaları sonucunda birçok uluslararası ödül almış, Rusya gazetecilik tarihinde ismi unutulmayacak saygıdeğer bir gazeteciydi. Novaya Gazeta'da yayınlanan günlük yazılarının yanı sıra, aralarında Türkçe'ye Putin'in Rusyası olarak çevirilen Putin's Russia, A Small Corner of Hell: Dispatches From Chechnya ve A Dirty War: A Russian Reporter From Chechnya kitaplarını da yazdı. 2011 yılında Anna Politkovskaya cinayetinin tetikçileri yakalanıp haklarında mahkumiyet kararı verilse de, gerçek failler henüz tespit edil(e)medi.
Aramızdan ayrılışının 13. yılında Çeçenya'daki katliamı duyurmak adına hayatını feda eden cesur Rus kadını Anna Politkovskaya'yi saygıyla anıyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.