60. YIL ARŞİV ÇALIŞMA GRUBU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!
![60. YIL ARŞİV ÇALIŞMA GRUBU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!](uploads/haberler/arsiv2.jpg)
60. YIL ARŞİV ÇALIŞMA GRUBU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!
Derneğimizin 60. yıl çalışmaları kapsamında kurulan Arşiv Çalışma Grubu’nun üyeleri, dernek arşivinin derlenmesi için çalışmalarına başlamıştır.Çalışma grubu, derneğimizin tarihinde önemli görevler üstlenen büyüklerimizle online toplantılar yaparak sözlü tarih çalışmalarına devam etmeyi planlamaktadır. Derneğimizin emektarlarından Bislan Salih Hurmi ve Saim Tuç ile üç ayrı görüşme gerçekleştiren grubumuz, özellikle derneğin kuruluşundan itibaren 1980’li yıllara kadar uzanan dönem ile ilgili dernek arşivinde eksik kalan bilgileri ve hatıraları kayıt altına almaktadır.
Arşiv çalışma grubunun faaliyetleri derneğimizin değerli büyükleriyle dönemlerine göre devam edecek olup yapılan görüşmelerin yanı sıra derneğimiz ile ilgili çıkan tüm basılı materyaller fotoğraf ve videolar ile belgelenecektir. Söz konusu çalışmalar yıl sonuna kadar tamamlandıktan sonra elde edilen tüm bilgi ve belgeler 60. yıl andaç ve belgeselinde yayınlanacaktır.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.