50. Yıl Gala Gecesi Yapıldı
![50. Yıl Gala Gecesi Yapıldı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/dsc_0328.jpg)
50. Yıl Gala Gecesi Yapıldı
Çerkes Derneği 50. kuruluş yıldönümü etkinlikleri 17 Aralık Cumartesi akşamı yapılan harika bir gala gecesiyle sona erdi.Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezinde düzenlenen gala gecesinde Çerkes Derneğinin Elbruz Müzik ve Halk Dansları gruplarının yanısıra etnik müzikler seslendiren Folketnika Müzik grubu da sahne aldı.
Derneğimizin kurucu üyelerinden Sayın İhsan Sabri Bulur'un konuşmasıyla başlayan gecede Çerkes Derneği Elbruz Minikler Ekibinden Dijan seslendirdiği iki Çerkesce şarkıyla dinleyenlerini büyülerken Kafkasya'dan davet edilen Dzıba Muhammed ve Tlebzu Aslan coşku kattıkları gecede beğeni topladı.
Gecenin sonlarına doğru, Türkiye'den anavatana giderek Nalmes Halk Dansları Topluluğunda yıllarca başarıyla görev yapan ve Adigey Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı ünvanı kazanan Şhaguj Baturay'ın kama gösterisi programa renk katarken gecede ayrıca "Dünden Bugüne 50 Yıl Çerkes Derneği" adlı, derneğe emek vermiş insanların anlarımlarına dayanan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.