50. Yıl Etkinlikleri Başladı
![50. Yıl Etkinlikleri Başladı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/dsc_0247.jpg)
50. Yıl Etkinlikleri Başladı
Çerkes Derneğinin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler başladı.Çerkes Derneğinin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler başladı.
4 Gün sürecek etkinlikler 14 Aralık Çarşamba saat 19:00'da verilen bir kokteylle başladı. 17:30'da Dernek eski başkanlarından Sayın Aslan Arı ve Kafkas Dernekleri Federasyonu başkanı Sayın Vacit Kadıoğlu tarafından açılışı yapılan sergide Çerkes Derneği Başkanı Sayın Yinal Kozok da kısa bir konuşma yaptı.
Kadınlar Komisyonunun el sanatları ürünlerinden oluşan mükemmel bölüm göz doldururken, Sayın Cankat Devrimin koleksiyonundan Çerkeslerin geleneksel eşyalarının sergilendiği bölüm sergiyi gezenler arasında hayranlık uyandırdı.
Sayın Aslan Arı, Fahri Huvaj, Bislan Hurmi ve Yusuf Taymaz'ın söz aldığı ve dinleyicilerin ilgiyle dinlediği söyleşide Çerkes Derneği'nin geçen 50 yılından izlenimler ve anektodlar aktarılırken adeta tarihte bir gezinti yapıldı. Dernek binasında gerçekleştirilen ve yaklaşık 200 kişinin katıldığı etkinlik coşkulu bir düğünle sona erdi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.