28 EYLÜL - ADİGE ULUSAL KIYAFET GÜNÜ KUTLU OLSUN
![28 EYLÜL - ADİGE ULUSAL KIYAFET GÜNÜ KUTLU OLSUN](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/ad95218e8dd1ece0dfa14a7a34349c4e.jpg)
28 EYLÜL - ADİGE ULUSAL KIYAFET GÜNÜ KUTLU OLSUN
Adigey Cumhuriyeti’nin 2000 yılında aldığı bir karar ile 28 Eylül günü "Adige Ulusal Kıyafet Günü" olarak belirlenmiştir. Adige ulusal kıyafet günü her yıl Kuzey Kafkasya’da bulunan üç cumhuriyetimizde ve diasporada çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Kültürümüzün en önemli unsurlarından olan Adige milli kıyafeti(Adige Faşe)’nin kullanımını diasporada da yaygınlaştırma temennisiyle tüm halkımızın Adige Ulusal Kıyafet Günü'nü kutluyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.