25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ
![25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/cyhfj0dxeaalwvo.jpg)
25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ
1999 yılında BM Genel Kurulu kararı ile, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” ilan edilmiştir.
Kadına yönelik şiddet, ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm gelişmelere, yükselen eğitim ve öğretim düzeyine rağmen evrensel bir sorun olmaya devam etmektedir.
Bizler, kadına yönelik her türlü şiddetin temel bir insan hakları ihlali olduğuna inanıyor, toplumu derinden yaralayan bu sorunun her daim karşısında durulması ve sorunun çözümü için ciddi bir çaba sarfedilmesi gerektiğine inanıyoruz.
Derneğimiz bünyesinde oluşturulacak olan Zekiye Kazuk Kadın Çalışma Grubumuzun da ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmesi temennisi ile tüm kadınlarımızın toplumsal cinsiyet eşitsizliğine maruz kalmadan, insan onuruna yakışır, şiddetten uzak, mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.