21 Şubat Cuma akşamı Uluslararası Anadili günü dolayısıyla Aka-Der Kızılay Şubesi tarafından düzenlenen söyleşiye uzun yıllardır derneğimizde Adigece öğretmenliği yapan emektar üyemiz Sayın Zafer Sürer ve dinleyici olarak başta Adigece kursu öğrencileri olmak üzere pek çok üyemiz katılmıştır.
Söyleşide ayrıca Artvinliller derneğini temsilen Sayın Sabriye Tuncay, Kürdi-Der'i temsilen Sayın Xebat Erişmiş ve Aka-Der'i temsilen Sayın Erkan Çiftçi birer konuşma yaptılar. Konuşmacıların ardından dinleyiciler konuşmacılara yönelttikleri sorular ve yorumlarıyla söyleşiye katkıda bulundular.
Anadolu'da konuşulmakta olan farklı dillerin durumları, dillerin yaşatılması konusunda karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlarıyla kaynağı üzerine tartışmaların yürütüldüğü söyleşi müzik dinletisi ile sona erdi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.