20 Eylül Çerkes Günü İlan Edildi
![20 Eylül Çerkes Günü İlan Edildi](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/058406.jpg)
23 Ağustos 2014, Cumartesi
20 Eylül Çerkes Günü İlan Edildi
Kabardey Balkar Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yuri Kokov tarafından 12 Ağustos 2014 tarih ve 166 nolu kararname ile 20 Eylül günü, Çerkes (Adıge) Günü olarak ilan edildi. KBC Geçici Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan kararname özetle aşağıdaki gibidir; “…Kabardey Balkar Cumhuriyetinde yaşayan kişi ve Çerkes örgütlenmelerinin yoğun istekleri üzerine karar verilmiştir: 1-20 Eylül günü, Çerkes (Adıge) günüdür. 2-20 Eylül günü Kabardey Balkar Cumhuriyeti'nde yaşayanlar için resmi tatil günüdür. 3-Bu yasa imzalandığı günden itibaren yürürlüğe girer…” Dünya Çerkes Günü önerisi daha önce Dünya Çerkes Birliği (DÇB) toplantılarında da gündeme gelmiş ve 29 Mart 2014 tarihinde yapılan toplantıda, 20 Eylül tarihinin Dünya Çerkes Günü olarak kutlanmasına karar verilmişti.TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.