1 AĞUSTOS ANAVATANA DÖNÜŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!
![1 AĞUSTOS ANAVATANA DÖNÜŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!](uploads/haberler/whatsapp-image-2023-07-27-at-22-55-10.jpg)
1 AĞUSTOS ANAVATANA DÖNÜŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!
1 AĞUSTOS ANAVATANA DÖNÜŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!
Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan ana vatana dönüş günü etkinlikleri, 1998 yılında yaşanan iç savaş sonucunda Kosova’dan Adıgey Cumhuriyeti’ne getirilen Adıgelerin anlam dolu hikâyesini yüreklerde canlandırıyor.
Yugoslavya’nın dağılmasıyla başlayan süreçte, Adıgey Cumhurbaşkanı Carım ASLAN’ın önderliğinde gerçekleşen çaba ve dayanışma, Karadeniz’in hemen yanında, Maykop şehrine yakın Mafehable köyünün inşasıyla mükemmel bir sonuca ulaşmıştı. Çerkes sürgünü ve soykırımının ardından gerçekleşen ilk kitlesel dönüş hareketi olan bu olay, tarihteki yerini daima koruyacak.
Bu özel gün, Kosova’dan dönenlerin yanı sıra tüm dünya Çerkeslerinin ana vatana dönüş günü olarak ilan edilmiştir. Ana vatana dönen kardeşlerimizin anısını yaşatmak için düzenlenecek program, Adıgey Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop’un Birlik ve Beraberlik Meydanı’nda coşku dolu anlar sunacak. Bugün, birlik ve dayanışma ruhuyla dolu, gönülleri sıcacık bir kutlama ile karşılayacak.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.