Sonraki

Önceki

0-18 Yaş Aile Eğitim Programı


0-18 Yaş Aile Eğitim Programı

Aile içi iletişimi güçlendirerek, çocukların gelişimine destek vermek, hem ailelere hem de çocuklara olumlu katkı sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “0-18 Yaş Aile Eğitim Programı” geliştirilmiştir.  Programın genel amacı, ülke genelinde 0-18 yaş arasında çocuğu olan anne-babaların “anne-babalık becerileri” nin geliştirilmesi ve böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanmasını sağlamaktır.


Bu program kapsamında çocukların gelişim dönemi özellikleri dikkate alınarak; 


• 0-3 Yaş Aile Eğitim Programı
• 3-6 Yaş Aile Eğitim Programı
• 7-11 Yaş Aile Eğitim Programı
• 12-18 Yaş Aile Eğitim Programı oluşturulmuştur. 


Aile Eğitim Programları ile ilgili detaylı bilgiye hbogm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 


Çerkes Derneği bünyesinde Nisan ayı içerisinde Pazar günleri 10:30-13:00 saatleri arasında Aile  Eğitim Programı (7-11 Yaş aile Eğitim Programı) düzenlenmesi planlanmaktadır. Katılmak isteyen dernek üyelerinin derneğimize bizzat başvurması gerekmektedir.


Program içeriğinde; Anne-Baba Tutumları, Çocukların Bilişsel, Duygusal, Fiziksel Gelişim Özellikleri, Yaşam Olayları, Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireylere Duyarlılık Geliştirme, İletişim gibi konular yer almaktadır. Program Aile Eğitimi Sertifikalı bir Psikolog tarafından verilecek olup, program sonunda  katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir.

15504 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: