ÇERKES DERNEĞİ RESMİ WEB SAYFASI

Adıgece (Doğu Diyalekti)

Anadillerimizin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması amacıyla gerçekleştirdiğimiz Adıgece (Doğu Diyalekti) dil kursu, eğitmenlerimizden Asiyat BİJO tarafından verilmektedir.

Adıgece (Doğu Diyalekti) dil kursu, derneğimizin yeni dönem çalışmaları kapsamında haftanın iki günü toplam 4 saat olarak gerçekleştirilmektedir. Başlangıç seviyesinde ve ileri seviyede iki grup halinde verilen derslere katılan kursiyerlerimizin aktif ve katılımcı bir atmosfer içinde anadillerini öğrenme, okuma, yazma, anlama, konuşma ve dilbilgisi alanlarında kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan tüm kursiyerlerimize derneğimiz tarafından katılım sertifikasi verilmekte olup, programı başarı ile tamamlayan ilk iki kişiye ise Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin başkenti Nalçik’e gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Üye Başvuru Formu (Dernek Üyesi Olmayanlar için)
  • Kurs Başvuru Formu
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İletişim: 0312 222 8590


ASİYAT BİJO, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin Hatuyey köyünde doğdu. Adıge’lerin Kabardey boyundan olan Bijo, lise eğitimini Nalçik’te bankacılık üzerine aldıktan sonra Moskova Finans ve Hukuk Akademesi’nde Ekonomi bölümünü bitirdi. Ardından Rus Devlet Üniversitesi (Kosıgin) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünden de mezun olmuştur. 2011’de Nalçik Oteller Birliği’nde, 2012’de Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nin Moskova Konsolosluğu’nda çalışmış olup, 2013 yılında Nalçik’te Özel Medikal Koleji’nde muhasebecilik ve öğretmenlik yapmıştır. 2014-2016 yılları arasında ise Moskova’da özel bir bankada çalışmıştır. İleri derecede Rusça ve Adıgece, orta seviyede İngilizce bilen Asiyat Bijo, sosyal medya üzerinden de Adıge dili eğitimi ve öğretimi için çalışmalar yürütmektedir.

 
3WTURK CMS v8.3.1