ÇERKES DERNEĞİ RESMİ WEB SAYFASI

Abazaca

Anadillerimizin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması amacıyla gerçekleştirdiğimiz Abazaca dil kursu, eğitmenlerimizden Trapş-ipha Gül Ece LİMAN tarafından verilmektedir.

Abazaca dil kursu, derneğimizin yeni dönem çalışmaları kapsamında haftanın iki günü toplam 4 saat olarak gerçekleştirilmektedir. Başlangıç seviyesinde verilen derslere katılan kursiyerlerimizin aktif ve katılımcı bir atmosfer içinde anadillerini öğrenme, okuma, yazma, anlama, konuşma ve dilbilgisi alanlarında kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan tüm kursiyerlerimize derneğimiz tarafından katılım sertifikasi verilmekte olup, programı başarı ile tamamlayan ilk iki kişiye ise Abhazya Cumhuriyeti’nin başkenti Sohum'a gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Üye Başvuru Formu (Dernek Üyesi Olmayanlar için)
  • Kurs Başvuru Formu
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İletişim: 0312 222 8590


Trapş-ipha Gül Ece LİMAN, Sinop’a bağlı İncemeydan köyünden olup, Apsuva’dır.  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü mezunu olan Ece Liman, 2008 yılından beri Abhazya Cumhuriyeti Sosyal Bilimler Enstitüsü Arkeoloji bölümünde ve 2015 yılından beri de Gudauta Müzesi'nde uzman arkeolog olarak çalışmaktadır. İleri derecede Abazaca, Rusça ve İngilizce bilmektedir. Abhazya Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Abhaz dili sertifikasına sahip olan Ece Liman, Ankara Abhaz Derneği’nde de iki sene Abazaca kursu vermiştir.

 
3WTURK CMS v8.3.1