ÇERKES DERNEĞİ RESMİ WEB SAYFASI

Adıgece (Batı Diyalekti)

Anadillerimizin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması amacıyla gerçekleştirdiğimiz Adıgece (Batı Diyalekti) dil kursu, eğitmenlerimizden Barcho Suliet YENER tarafından verilmektedir.

Adıgece (Batı Diyalekti) dil kursu, derneğimizin yeni dönem çalışmaları kapsamında haftanın iki günü toplam 4 saat olarak gerçekleştirilmektedir. Başlangıç seviyesinde ve ileri seviyede iki grup halinde verilen derslere katılan kursiyerlerimizin aktif ve katılımcı bir atmosfer içinde anadillerini öğrenme, okuma, yazma, anlama, konuşma ve dilbilgisi alanlarında kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan tüm kursiyerlerimize derneğimiz tarafından katılım sertifikasi verilmekte olup, programı başarı ile tamamlayan ilk iki kişiye ise Adıgey Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop'a gidiş-dönüş bileti derneğimize bağışta bulunan değerli üyelerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Üye Başvuru Formu (Dernek Üyesi Olmayanlar için)
  • Kurs Başvuru Formu
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İletişim: 0312 222 8590


BARCHO SULİET YENER, Adigey Cumhuriyeti Takhtamukay İlçesi, Bjhakuayeş köyünde doğmuş olup Adige’lerin Bjeduğ boyundandır. İlk ve orta öğrenimini kendi köyünde, lise eğitimini ise Adigey Cumhuriyeti’nin Maykop kentinde tamamlamıştır. 1992-1997 yılları arasında Maykop Adigey Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı ile Adige Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Takhtamukay Belediye televizyonunda programcılık yapan Barcho Suliet, Maykop ve Krasnodar bölgelerinde özel sektörde, Şapsığ Ulusal Bölgesinde de turizm sektöründe çalışmıştır. İleri derece Adigece, Rusça ve Türkçe bilen Suliet Yener, 2015 yılından itibaren Ankara’da yaşamaktadır.

 
3WTURK CMS v8.3.1