Çerkes Derneği I Anasayfa

  • +90(312) 222 8590
  • +90(541) 404 1864
  • [protected email address]

Rusça

Rusça dil kursu, aynı zamanda Adıgece (Batı Diyalekti) dil kursu eğitmenimiz olan Barcho Suliet YENER tarafından verilmektedir. Derneğimizin yeni dönem çalışmaları kapsamında haftanın iki günü toplam 4 saat olarak gerçekleştirilmektedir. Başlangıç seviyesinde verilen derslere katılan kursiyerlerimizin aktif ve katılımcı bir atmosfer içinde anadillerini öğrenme, okuma, yazma, anlama, konuşma ve dilbilgisi alanlarında kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Dil kursumuzu başarı ile tamamlayan tüm kursiyerlerimize derneğimiz tarafından katılım sertifikasi verilmektedir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Üye Başvuru Formu (Dernek Üyesi Olmayanlar için)
  • Kurs Başvuru Formu
  • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İletişim: 0312 222 8590


BARCHO SULİET YENER, Adigey Cumhuriyeti Takhtamukay İlçesi, Bjhakuayeş köyünde doğmuş olup Adige’lerin Bjeduğ boyundandır. İlk ve orta öğrenimini kendi köyünde, lise eğitimini ise Adigey Cumhuriyeti’nin Maykop kentinde tamamlamıştır. 1992-1997 yılları arasında Maykop Adigey Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı ile Adige Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Takhtamukay Belediye televizyonunda programcılık yapan Barcho Suliet, Maykop ve Krasnodar bölgelerinde özel sektörde, Şapsığ Ulusal Bölgesinde de turizm sektöründe çalışmıştır. İleri derece Adigece, Rusça ve Türkçe bilen Suliet Yener, 2015 yılından itibaren Ankara’da yaşamaktadır.

İlgili Haberler

DİL KURSLARIMIZ BAŞLIYOR!

DİL KURSLARIMIZ BAŞLIYOR!

15 Ekim 2019, Salı

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları kapsamında verilecek olan dil kurslarımızın programı belli olmuştur. Haftanın neredeyse her günü dil kurslarımızın verileceği derneğimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.

 
3WTURK CMS v8.3.1