ÇERKES DERNEĞİ RESMİ WEB SAYFASI

Elbruz Minikler Ekibi

Elbruz Minikler Halk Dansları Topluluğu çocuklarımıza Çerkes kültürünü ve danslarını öğretmek ve kültürel bilinç kazanmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuş, 5-14 yaş çocukların katılımına açık bir topluluktur.

Çerkes halk danslarını erken yaşta öğrenmek, danslarımızı daha güzel icra edebilmek için gerekli formasyonun kazanılmasında önemli olduğu gibi, dansların halk kültürünün önemli bir parçası olması nedeniyle kültürel bilinç kazandırmada da oldukça etkili bir araçtır.

Elbruz Minikler Ekibi bir yandan çocuklarımızın derneğimize ve camiamıza adaptasyonunu sağlarken, bir yandan da sağlıklı ve zinde kalabilmelerine yardımcı olan bir aktivite ortamı sağlamaktadır. Ayrıca, halk danslarının özgüven sahibi, yeteneklerinin farkında olan, sosyal bireylerin yetişmesindeki katkılarını da göz ardı etmemek gerekir.

Uzman çalıştırıcılar gözetiminde ve müzisyenler eşliğinde çalışan Elbruz miniklerimiz yoğun bir çalışma dönemini her yıl genellikle Haziran ayı içerisinde yapılan sezon sonu gösterileriyle sonlandırmakta ve çalışmalarının karşılığını kendilerini oyunlarımızı icra ederken sahnede göstererek almakta, ailelerine ve yakınlarına da unutulmaz bir gece ve büyük bir gurur yaşatmaktadır.

Bütün bunların yanısıra, çalışma öncesi ve sonrasında temiz ve nezih kafeteryamızda minikler ekibindeki çocuklarımız ve aileleri hoşça vakit geçirebilmekte, böylelikle velilerimizde bir metropol olan Ankara’da hemşerileriyle bir arada bulunma zevkini tadabilmekte ve sosyalleşme imkânına kavuşmaktadır.

Bugüne kadar binlerce mezun veren topluluğumuz gittikçe daha çok sevilen ve talep gören bir topluluk haline gelmektedir. Önceki senelerden deneyimli ve geniş bir katılımcı grubuna sahip olan minikler ekibimiz yeni katılımlarla daha da güçlenecek ve kültürümüzün yaşatılması misyonunu ifa etmeye devam edecektir.

Tüm hemşerilerimizin çocuklarını minikler ekibine katılmaya teşvik etmesini tavsiye ediyoruz.

Çalışmalarımız Pazar günleri 10:30-13:00 saatleri arasında derneğimizin 3. Katında bulunan “Elbruz Gaytaoğlu Çalıma Salonu”nda yapılmaktadır.

 
3WTURK CMS v8.3.1